Неділя, 2024-05-12, 00:39:19Вітаємо Вас Гість | RSS
Ладижинська загальноосвітня школа №2
Меню сайту
Категорії розділу
Фізика [6]
Математика [23]
Історія [10]
Іноземна мова [14]
Початкова школа [62]
Російська мова [7]
Позакласна робота [40]
Географія [2]
Біологія [2]
Готуємось до виступів [20]
ОБЖ [6]
Фізичне виховання [13]
Українська мова та література [8]
Трудове навчання [2]
Проектна робота [1]
Світова література [2]
Проблеми, над якими працюють вчителі [1]
Хімія [2]
Міні-чат
200
Хто на сайті
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей


Головна » Статьи » Початкова школа

Кругообіг води в природі. Значення води в природі і для людей. Охорона води й економне її використання
Мета: формувати уявлення про кругообіг води у природі, розвивати вміння аналізувати природні явища, робити висновки; виховувати бажання економно використовувати воду.
Обладнання: Таблиця «Кругообіг води у природі»,картки, ватман, клей, кольоровий папір, роздатковий матеріал.

Хід уроку

І. Організація класу
Я всміхаюсь сонечку:
― Здрастуй, золоте !
Я всміхаюсь квіточці,
Хай собі росте!
Я всміхаюсь дощику:
― Лийся, як з відра!
Друзям посміхаюся,
Зичу їм добра!

ІІ. Актуалізація опорних знань, умінь, навичок учнів.
1. Спостереження за змінами в природі. Гра «Мікрофон»
― Яка зараз пора року? (Осінь)
― Назвіть осінні місяці. (Вересень, жовтень, листопад)
― Який зараз місяць? (Жовтень)
― Яке число? (21 жовтня)
― Що ви можете сказати про стан неба? (Похмуро, сонячно, хмарно)
― Сьогодні тепло чи холодно?
― Чи були опади ? (Дощ, сніг)
2. Індивідуальна робота за картками
Картка № 1
З’єднай стрілками

Вода                                         розчин

Сіль                                          розчинник

Вода з розчиненою сіллю      нерозчинна у воді речовина 
Пісок                                        розчинна у воді речовина

Картка № 2
Підкресли назви речовин, що розчиняються у воді

Пісок, цукор, олія, кисень, бензин, сіль, оцтова кислота,
нафта, вуглекислий газ, глина, крейда, спирт, крохмаль.

3. Тестові завдання
Вода ― це:                          а) жива природа 
                                             б) нежива природа
                                             в) рукотворний світ

На Землі                              а) більше води, ніж суші
                                            б) більше суші, ніж води
                                            в) однаково

Вода може бути:                а) у двох станах
                                           б) у п'яти станах
                                           в) у трьох станах;

При нагріванні вода         а) розширюється
                                           б) стискається
                                           в) не змінюється

Розчинні у воді                  а) сіль, оцет 
                                           б) крейда, олія
                                           в) пісок, нафта

Вода стає твердою при:   а) 0° С;
                                           б) - 10°С;
                                           в) - 1°С.


ІІІ. Мотивація навчальної і пізнавальної діяльностей.
Сьогодні на уроці дізнаємося про те, що вода постійно подорожує, без води немає життя, воду потрібно охороняти.
― Як ви думаєте, для чого нам необхідні ці знання?


ІV. Повідомлення теми та завдань уроку
Тема нашого уроку: «Кругообіг води в природі. Значення води в природі і для людей. Охорона води й економне її використання.»
Оголошення очікуваних результатів
Наприкінці уроку ви зможете відповісти на питання:
― Що означає Кругообіг води і як він відбувається?
― Для чого потрібна вода ?
― Чому і як потрібно берегти воду?


V. Надання необхідної інформації.
Опрацювання учнями статті «Кругообіг води в природі» на сторінці 96-97 в підручнику «Я і Україна»

VІ. Інтерактивна вправа
1. Робота в групах
І група ― на ватмані створює колективну аплікацію - схему «Кругообіг води в природі» і демонструє її, супроводжуючи розповіддю.
ІІ група працює з деформованим текстом за технологією
«Два― чотири ― всі разом» (Пари отримують завдання: опрацювати деформований текст. Пари об’єднуються в четвірки, порівнюють результати попередньої роботи, дійшовши згоди спільно, група закінчує роботу, читають утворений текст.

Деформований текст:
O вона, і, краплини, Там, на, перетворюється, охолоджується, води, маленькі.
O і морів, нагріває, річок, вода, Сонце, річок, випаровується океанів, поверхні.
O вода, у, попадає, в, просочується, Дощова, грунт, моря, і океани.
O збільшуються, Утворивши, випадають, краплинки, і хмару, як дощ.
O вгору, Легка, високо, водяна, піднімається, пара.

( Сонце нагріває поверхні річок, морів, океанів і вода випаровується. Легка пара піднімається високо вгору. Там вона охолоджується і перетворюється на маленькі краплини води.
Утворивши хмару, краплинки збільшуються і випадають як дощ. Дощова вода просочується в грунт і попадає в моря, океани.)


Фізкультхвилинка
Імітація рухів на льоду , зі снігом, на морі.
Вчитель називає: «море» (діти імітують плавання) ;
«лід» (катаються на ковзанах) і т. ін..


Лірична хвилинка
Послухайте казку своєї однокласниці Насті Скакодуб і скажіть, як пов’язані події у ній з кругообігом води в природі.

Казка
Подорож сніжинки

Падає сніг… Бачите оту маленьку сніжинку? Давайте я розповім, що з нею сталося.
Народилась ця красуня високо в небі у величезній хмарі. Одного зимового ранку сніжинка вирушила в подорож. Її підхопив вітер і вони закружляли над Землею. Сніжинка бачила внизу людські будинки і думала: «Мабуть, людям тепло в своїх оселях…». І їй захотілось хоч на мить зазирнути в одну з квартир. Вітер ніби прочитав думки сніжинки, швидко відчинив вікно і маленька красуня вмить опинилась у теплій кімнаті. Нічого не встигла роздивитись наша мандрівниця тому, що стало дуже жарко, на очі накотились сльози. Сніжинка відчула, що її пухнаста шубка стікає водою. Ледве встигла крикнути: «Рятуйте!» Вітер закрутив нею в повітрі і швидко виніс на холод. Там сніжинка відчула полегшення. Її одяг став сухим і гарним. Побачивши своє відображення у склі вікна, сніжинка посміхнулась.
Вони ще довго кружляли у свіжому повітрі. А коли вітер посадив її на дерево, сніжинка подумала: «Яка чудова Земля!»

― Як пов’язана казка з кругообігом води у природі ?

2. Розповідь учителя про використання води людиною з демонстрацією фотографій
Цікаві факти
За все життя людина споживає в середньому 50—60 тонн води.
Щоб виростити 1 кг овочів, потрібно затратити 2 тонни води!
3. Охорона води та її економне використання
а) Короткі доповіді учнів про забруднення води
б) Виступи учнів з результатами дослідження «Чи економно використовується вода в нашій школі?»
в) Виставка плакатів «Охорона води»


VІ. Рефлексія
1. Складання сенканів про воду в групах
2. Підсумки.
Метод незакінчених речень:
Перехід води з одного стану в інший називається …
Вода потрібна людям для…
Воду необхідно берегти тому, що…
 
Категория: Початкова школа | Добавил: nsknsk (2011-01-05) | Автор: Шатова О.І.
Просмотров: 5211 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Пошук
Друзі сайту
Наші опитування
Чи потрібно оприлюднювати рейтингову успішність учнів школи?
1. Так, це гарна думка
2. Ні, це порушення прав людини
3. Так, мені цікаво порівняти успішність своєї дитини з іншими
4. Ні, я не хочу, аби всі бачили, як навчається моя дитина
5. Мені байдуже
Всього відповідей: 13